ERASMUS+

Miért válaszd az ERASMUSt?

Programleírás

Az Erasmus+ program felsőoktatási akcióprogramja, amely az oktatás minőségének növelését és az európai együttműködés elmélyítését hivatott segíteni pályázatai révén. A program a neves filozófusról, teológusról, humanistáról Rotterdami Erasmusról (1465–1536) kapta a nevét. Az Erasmust az egyetemek közötti nemzetközi együttműködés elősegítésének, az európai hallgatói és oktatói mobilitás növelésének, az átláthatóságnak, valamint a külföldön végzett tanulmányok és megszerzett képesítések teljes akadémiai elismerésének, beszámításának szándéka vezérli.

Az Erasmus az Európai Bizottság egyik legsikeresebb és legismertebb programja, amely mostanáig több mint 3 millió egyetemi hallgató mobilitását segítette elő Európában. Az egykori Erasmus hallgatók szerint az Erasmus tapasztalat a végzés utáni munkakeresést is megkönnyítette számukra. Az Erasmus hallgatók 60%-a nő és a kiutazó hallgatók 80%-a a családban az első, aki külföldi tanulmányokra utazhat.

Az Erasmus program az Európai Unió 28 tagállama, a 3 EFTA ország (Izland, Liechtenstein és Norvégia) és két társult ország (Macedónia, Törökország) számára biztosítja az együttműködést a felsőoktatás területén. A 32 részvételre jogosult ország Erasmus University Charterrel rendelkező felsőoktatási intézményei vesznek részt a programban. Az Erasmus program 1987-es indítása óta több mint 3 millió Erasmus hallgató vehetett részt külföldi részképzésen a program keretében. Bővebb információ: www.tka.hu

Magyarországi szinten az Erasmus programot a Tempus Közalapítvány koordinálja. Az egyetemek a Tempus Közalapítványhoz pályáznak Erasmus költségvetésért, az elnyert összeget saját belső pályázati rendszerükben nyertes hallgatók, oktatók és adminisztratív munkatársak támogatására használják fel.

Fedezd fel az ERASMUS programot!